Davalık İkili: Donald Trump ve Cem Uzan

Donald Trump ve Cem Uzan el sıkışıyor

1999 yılında çekilen fotoğrafta yıllar sonra ABD Başkanı olacak Donald Trump ve Genç Parti Başkanı Cem Uzan el sıkışıyor. Ancak Uzan-Trump ailelerinin yakınlığı, fotoğrafta görüldüğü kadar dostane değil.

Peki Trump ve Cem Uzan arasındaki ilişki nedir?

New York mahkemelerinin Motorola'yı dolandırmak suçuyla 4 milyar dolar artı hapis cezasına çarptırdığı Uzan ailesi ve Trump arasındaki anlaşmazlık ilk olarak New York Post gazetesinde haber yapılmıştır. 

Londra, New York ve Ankara mahkemelerince haklarında tutuklama kararı bulunun Uzanlar, Trump'ın Dünya Kulesi isminde doksan kattan oluşan gökdelenindeki bir daireye ödemeyi vaadettikleri 38 milyon dolar ile New York'ta en pahalı gayri menkul rekorunu kırarak dikkatleri üstlerine çekmişlerdi. 38 milyon dolar vaadettikleri daire için 10 milyon dolar deposit yatırmışlardı. 2001 Kasım ayında Motorola'nın açmış olduğu davayı takiben tüm mal varlıkları dondurulunca Uzanlar, Trump binasındaki dairenin alım işleminden çekildiler. Depositlerini geri alamayınca, Trump'ı dava ettiler. Dava cevabında yargıç Trump'ın ancak depositin bir miktarını tutabileceğini gerisini ödemesi gerektiğine karar verdi.

Siz de sizi etkileyen bir olayın fotoğrafını, kısa bir içerikle bize gönderebilir ve Görsel Hafıza ailesine katılabilirsiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme